HAKKIMIZDA

Doç. Dr. Senem Kayahan tarafından kurulan Şirketimiz, ekibimizin sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi birleştirerek sektörde yol gösterici ve öncü olabilmek adına yolculuğuna başlamıştır.

Esas amacımız, buluş sahipleri, üniversiteler ve firmalara fikri mülkiyet hakları alanında danışmanlık hizmetini vermek ve müvekkillerimizin karşılaştığı sorunlara çözüm üretebilmektir. Amaçlarımız arasında, fikri mülkiyet alanında doğru bilginin geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlamak için çalışmak yer almaktadır.

Hedefimiz, ekibimizin sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen amaca yansıtıp çözüme ulaşmayı hedefleyerek, ülkemizin fikri mülkiyet alanındaki gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Ekibimiz, özellikle ilaç ve biyoteknoloji, medikal cihazlar, kimya, malzeme ve otomotiv gibi çeşitli teknik alanlarda deneyime sahip patent vekilleri ve uzmanlardan oluşmaktadır.

Kurucumuz, Doç. Dr. Senem Kayahan, doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünden almıştır. 2007 yılından beri farmasötik patentleri alanında uzman olarak çalışmakta olup, 2011 yılından bu yana Türkiye patent vekili, 2019 yılından itibaren ise Avrupa Patent Vekilidir. 2018 yılında doçentlik unvanına hak kazanmıştır. İstanbul Sağlık ve Teknoloji üniversitesi, Kimya Mühendisliği bölümünde Öğretim üyesidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. 30’dan fazla yayını vardır ve 4 adet kitap için bölüm yazarlığı yapmıştır. Patent ve Marka Vekiller Derneği ve AIPPI üyesidir.

Business photo created by pressfoto - www.freepik.com Background photo created by Racool_studio - www.freepik.com Paper photo created by rawpixel.com - www.freepik.com Business photo created by jannoon028 - www.freepik.com