28
Şub

YENİ BİR KAVRAM: MAKULLUK (PLAUSIBILITY)

MAKALELER

MEKANİK BULUŞLAR AÇISINDAN DEĞERLENDİRME

Devamını Oku
31
Mar

RENEWAL PAYMENTS FOR TURKEY VALIDATIONS OF EUROPEAN PATENT

VIDEOLAR

The video is giving the details of renewal fee payments for Turkey Validations of an European Patent.

Devamını Oku
31
Mar

PCT NATIONAL PHASE ENTRY IN TURKEY

VIDEOLAR

The video is giving the details of procedure of an application filed for national phase entry of a PCT application for Turkey.

Devamını Oku
27
Mar

İŞLEMLERIN DEVAM ETTIRILMESI VE HAKLARIN YENIDEN TESISI

VIDEOLAR

Patent başvurusuna ilişkin işlemlere dair sürelere uymaması hâlinde başvuru sahibinin yararlanabileceği haklar olarak karşımıza çıkan işlemlere devam talebi ve hakların yeniden tesisis talebine ilişkin detaylar aşağıdaki videoda yer almaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

PATENT BAŞVURUSU IÇIN TARIFNAME NASIL HAZIRLANIR

VIDEOLAR

Tarifname hazırlanması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki videoda yer almaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

PATENT VEKILLIK SINAVI-TEKNIK SORULARDA ANALIZ VE YORUM

VIDEOLAR

orulan sorulardan bir kısmı, adayın buluşun kapsamını analiz etmesini ve önceki Teknik ile karşılaştırarak yenilik değerlendirmesi yapma yeteneklerini sorgular. Bu tip sorularda dikkate edilmesi gereken hususlar aşağıdaki videoda yer almaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

2019 PATENT VEKİLİK SINAVI ÇÖZÜMLERİ

VIDEOLAR

2019 yılında yapılan patent vekillik sınavında sorılmuş olan patent sorularının çözümleri aşağıdaki videolarda yer almaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

2017 PATENT VEKİLLİK SINAVI ÇÖZÜMLERİ

VIDEOLAR

2017 yılında yapılan patent vekillik sınavında sorılmuş olan patent sorularının çözümleri aşağıdaki videolarda yer almaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

AVRUPA PATENTLERİNİN VALİDASYONLARI İÇİN HAKLARIN YENİDEN TESİSİ HAKKI

MAKALELER

Patent ve Marka Vekilleri Derneğinin yayınları arasında yer alan ve Senem KAYAHAN  tarafından kaleme alınan “Avrupa Patentlerinin Validasyonlari için Hakların Yeniden Tesisi Hakkı” başlıklı makale aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır.  Makalede Hakların yeniden tesisi talebinin Avrupa Patentleri için Türkiye’de yapılan validasyon (geçerli kılma) başvurusu için de sunulması gerekliliği tartışılmaktadır.

Devamını Oku
27
Mar

PATENTLENEBİLİRLİK İÇİN GEREKEN İLK KRİTER: TEKNİK KARAKTER

MAKALELER

Ankara Barosu FMR Dergisi 2020, 2. Sayıda yayınlanan Senem KAYAHAN ve Cansu TUNÇ tarafından kaleme alınan “Patentlenebilirlik İçin Gereken İlk Kriter: Teknik Karakter” başlıklı makale aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. Makalede özellikle Bilgisayar uygulamalı Buluşlarda (Computer Implemented Inventions) teknik karakterin nasıl sağlanacağı örneklerle açıklanmaktadır. http://www.ankarabarosu.org.tr/siteler/ankarabarosu/frmmakale/2020-2/2.pdf

Devamını Oku